FERSKVARER

Fersk ingefær hele året for profesjonelle kunder.

Golden Roots leverer Jumbo og Classic fersk ingefær i klasse I fra Kina fra januar til desember i kartonger med 9 kg nettovekt.

Golden Roots
Golden Roots Fresh Ginger

ANSVAR I STORBRITANNIA

Én ansvarlig britisk leverandør.

AQJ Trading Limited er britisk importør, distributør og kundevendt leverandør av Golden Roots fersk ingefær.

Én kommersiell og teknisk kontakt støtter kundeopprettelse, produktinformasjon og leveringsdokumentasjon.

STANDARDER I FORSYNINGSKJEDEN

Hva hver standard støtter.

Standardene og plattformene nedenfor støtter ulike deler av ansvarlig levering av ferskvarer. AQJ arbeider med dem i forsyningskjeden; presentasjonen betyr ikke at AQJ Trading Limited er innehaver av sertifikatene.

GLOBALG.A.P.

Landbruksstandard

GLOBALG.A.P. Integrated Farm Assurance er en standard på gårdsnivå for ansvarlig landbruksproduksjon. For frukt og grønnsaker omfatter den mattrygghet, sporbarhet, miljøstyring, produksjonsprosesser samt arbeidstakernes helse, sikkerhet og velferd.

Sedex

Plattform for ansvarlig innkjøp

Sedex er en plattform for bærekraft i forsyningskjeden, ikke en sertifisering. Den hjelper bedrifter med å dele og vurdere sosial, miljømessig og etisk informasjon, identifisere risiko i forsyningskjeden og støtte ansvarlig innkjøp.

GRASP

Tilleggsmodul for sosial praksis

GRASP — GLOBALG.A.P. Risk Assessment on Social Practice — er en tilleggsmodul på gårdsnivå med fokus på arbeidstakere. Den omfatter helse, sikkerhet og velferd, arbeidstakernes stemme, arbeids- og menneskerettigheter samt beskyttelse av barn og unge arbeidstakere.

BRCGS

Mattrygghetsstandard

BRCGS Global Standard Food Safety gir et rammeverk for styring av mattrygghet, produktintegritet, lovlighet, kvalitet og driftskontroller innen produksjon, bearbeiding og pakking av matvarer.

GOLDEN ROOTS-SORTIMENT

To tydelig definerte produkter.

Jumbo og Classic er to Golden Roots-produkter med hver sin SKU og kartongpresentasjon.

Golden Roots Jumbo

GIN001 · GOLDEN ROOTS

Jumbo

Den røde Golden Roots-kartongen med SKU GIN001.

Golden Roots Classic

GIN002 · GOLDEN ROOTS

Classic

Den gule Golden Roots-kartongen med SKU GIN002.

Klassifisering
Fersk ingefær i klasse I
Nettovekt
9 kg
Bruttovekt
≈ 9.48 kg
Kartongmål
36.5 × 26.5 × 22.5 cm
Opprinnelse
Kina

LEVERING HELE ÅRET

Fersk ingefær hele året.

Golden Roots fersk ingefær kan leveres fra januar til desember. AQJ koordinerer hver bekreftede handelsordre ut fra produkt, emballasje, kundekrav og levering.

Kan leveres
OpprinnelseJanFebMarAprMaiJunJulAugSepOktNovDes
KinaKan leveres: JanKan leveres: FebKan leveres: MarKan leveres: AprKan leveres: MaiKan leveres: JunKan leveres: JulKan leveres: AugKan leveres: SepKan leveres: OktKan leveres: NovKan leveres: Des

PALLEKONFIGURASJON

Golden Roots pallepresentasjon.

Mål på lastet pall (H × L × B)
2400 × 1200 × 1000 mm
Kartonger per pall
100 kartonger · 10 per lag × 10 lag
Produktets nettovekt
900 kg
Anslått bruttovekt for kartonger
948 kg
Anslått palletert bruttovekt
975–985 kg

Palletert bruttovekt er et anslag og varierer med pall, innpakking og beskyttelsesmaterialer som brukes.

TEKNIKK OG KVALITET

Teknisk kvalitetssikring og sporbarhet.

AQJ kobler produktinformasjon, kundekrav og batchdokumentasjon gjennom forsyningsløpet.

Spesifikasjon og merking

Produktspesifikasjoner, merkekrav og kundekoder gjennomgås ved oppstart.

Batchsporbarhet

Dokumentasjon kobler kilde, pakking, eksport, mottak i Storbritannia, allokering og levering.

Kvalitetshåndtering

Kvalitetsspørsmål følger en klar prosess for identifisering, undersøkelse og dokumentert avslutning.

Tilpasset onboarding

Større kunder kan innarbeide egne spesifikasjoner, pallkrav, bestillingsprosesser og ordreflyt.

BEDRIFTSKUNDER

AQJ-handelstilgang.

Nye bedrifter kan søke om en handelskonto. Godkjente kunder bruker sikker tilgang til priser og bestillinger.

KONTAKT

Diskuter behovene deres med AQJ.

Kontakt AQJ Trading Limited om produkt-, tekniske eller handelsrelaterte spørsmål.